Wycieczka

Wycieczki do Dubaju

Dubaj miasto XXI wieku.
Miasto Dubaj jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Co roku odwiedza je rzesza turystów z całego świata. W samym 2019 roku, według danych, zostało wybrane jako kierunek podróży przez ponad 16 mln osób z całego globu, co dało miejsce siódme w czołówce najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Wycieczki do Dubaju stały się niezwykle atrakcyjne, nie tylko ze względu na panujący tam klimat – średnie temperatury od kwietnia do listopada wahają się grubo ponad 30 stopni C, ale również na prestiż i bardzo luksusową bazę noclegową. Należy tu wymienić jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie dla którego rozważano nawet stworzenie 6 – gwiazdki w 5 – gwiazdkowej skali ocen hotelowych – Burdż al – Arab.
Jest to najwyższy budynek hotelowy na całym świecie – mierzy 321 m został usytuowany na sztucznie usypanej wyspie na samej plaży.
Mieszczą się w nim m.in. jedne z najlepszych restauracji na całym świecie lądowisko dla helikopterów, biblioteka czy własna rafa koralowa. Warto wspomnieć, że każdy z gości ma do dyspozycji na cały okres pobytu własnego lokaja.
W Dubaju znajdzie się także miejsce dla zakupoholików. Tak, to właśnie tutaj mieści się największe centrum handlowe na świecie. Mamy do wyboru najbardziej luksusowe butiki od najznamienitszych projektantów.
Ponadto, w znajdującym się tam akwarium, można zanurkować z rekinami, a dla fanów zimowych sportów znajdzie się także lodowisko.
Kiedy dość już luksusu i przepychu Madinat Jumeirah jest czymś dla lubiących tradycje. To replika dawnej arabskiej osady. Są wąskie uliczki, tajemniczy klimat a także targ gdzie można kupić lokalne produkty.
Na wieczorny spacer zaprasza Stary Dubaj. To dzielnica gdzie cofamy się w czasie żeby zwiedzić Dom Kaligrafii czy Stary Meczet.
To tylko mała część atrakcji jaką oferuje Dubaj, warto więc pomyśleć nad wybraniem się do tego ” Miasta ze Złota”

Previous article
Trasy na wycieczki rowerowe
Next article
Wycieczki objazdowe Włochy
About the author